
De meesten van ons kunnen niet meer zonder de standaard huishoudelijke apparaten die je in vrijwel elk huis aantreft. Maar naast die must haves in het huishouden, zoals een wasmachine en een koelkast, zijn er ook nog een heleboel apparaten die je niet per se nodig hebt, maar die je wél een heleboel gemak en tijd opleveren. Er zijn er een paar die je leven zoveel makkelijker maken, dat ik zelf intussen niet meer zonder wil. En eentje staat er nog op mijn wishlist, want efficiënter het huishouden doen: ik ben voor!
Multicooker
Een multicooker is een multifunctionele alleskunner in de keuken en een typisch voorbeeld van een apparaat dat je niet per se nodig hebt (want alle losse functies kun je in principe ook wel met een gewone pan voor elkaar krijgen) maar wat toch wel een héél handige aanvulling is op je keukeninventaris. Ik heb zelf de Solis Multi Chef Pro: een slowcooker, rijstkoker, stoompan en braadpan in één. Alleen al voor het koken van rijst en risotto is dit echt een geweldig apparaat. Het lukt hiermee namelijk echt altijd! Geen aangekoekte rijst meer in je pan. Een slowkooker is fantastisch voor bijvoorbeeld het klaarmaken van hachee en stoofvlees. Alles bij elkaar mikken, aanzetten en niet meer de hele dag je fornuis in de gaten te houden, ik hou ervan.

Hachee in wording!
Daarnaast gebruik ik hem weleens om te stomen (niet alleen groente, maar bijvoorbeeld ook een kipfilet kun je zo echt heel lekker klaarmaken). Al bij al komt hij bij ons geregeld uit de kast en was zijn geld voor mij echt al meer dan waard.
Update 2020: onze Solis wordt zo te zien niet meer verkocht, maar deze Philips kan hetzelfde en is nu ook nog eens flink afgeprijsd (want bijna uitverkocht!).

Draadloze stofzuiger
Over draadloos stofzuigen heb ik al eens eerder een blog geschreven. De Dyson zou ik ook niet meer willen missen in het huishouden. Zó veel makkelijker dan een gewone stofzuiger. Wie roept dat zo’n draad niet uitmaakt nodig ik uit om snoerloos de trappen te komen stofzuigen met de Dyson (even een klein opzetborsteltje opklikken en je bent in no time klaar. Deze gebruik ik trouwens ook voor plinten en eigenlijk alles met randjes waar stof op komt liggen). Ideaal. Mocht je er ook eentje overwegen: de V8 Absolute heeft meer dan voldoende power om in één keer het hele huis te kunnen doen. Is het een hele uitgave: ja. Is het nodig: nee. Maar maakt het je leven makkelijker: enorm!
Update 2020: op Bol.com de Dyson V8 variant voor harde vloeren gevonden voor de beste prijs.

Stoomstrijkijzer (met automatische uitschakeling)
Sowieso ben ik al fan van strijken met een stoomgenerator. Strijken is mijn minst favoriete huishoudelijke klusje en ik ben er dan ook het liefst zo snel mogelijk mee klaar. Aangezien ik meestal alleen tussendoor een kledingstuk strijk dat ik aan wil trekken, vergat ik in mijn haast af en toe weleens om hem uit te schakelen. Je zou tegen me kunnen zeggen dat ik beter op moet letten maar omdat ik mezelf langer ken dan vandaag, heb ik ‘m toch maar eens omgeruild voor een exemplaar met automatische uitschakeling. Die functies zijn er niet voor niets om het je makkelijker te maken! Ik heb de Perfect Care Compact van Philips. Te heet strijken gebeurt je hiermee ook niet meer, want de juiste temperatuur kiest hij ook al zelf.

Zoals je ziet, geen draaiknop voor de temperatuur dus. Best gek in het begin, als je eerst een broek strijkt en daarna ineens een kwetsbaar bloesje, maar het werkt echt prima! Oh ja, en hij kan ook verticaal stomen. Handig voor je gordijnen of als je een bloes wilt opfrissen. Al moet ik eerlijk bekennen dat ik dat nog niet heb uitgeprobeerd.
Robotstofzuiger
Over robotstofzuigers hoor ik wisselende verhalen. Het klinkt natuurlijk wel fantastisch: een apparaat dat al het werk voor je doet. Ik heb er zelf geen, dus kan je daar helaas niet veel over vertellen. Dyson fan hier he 🙂 Maar toch heb ik een robotstofzuiger op mijn wensenlijstje voor één specifiek doel: stofzuigen onder het bed. Daar verzamelen zich zoveel stofnesten en met de gewone stofzuiger of een stoffer vind ik het een enorm geklooi. Zou een platte robotstofzuiger daar misschien een ultieme oplossing voor zijn? Iemand ervaring hiermee?
Welke huishoudelijke apparaten kun jij niet meer missen?


Haha, ik heb toevallig laatst geschreven over mijn nieuwe draadloze/zakloze stofzuiger, fantastisch ding. Nooit gedacht dat ik nog eens blij zou worden van een stofzuiger.
Jenn onlangs geplaatst…3x Too Good To Go
Leuk om te lezen! Ik kan ook niet meer zonder mijn Dyson en de snoerloze strijkijzer, zo fijn!
Darina onlangs geplaatst…Boek review | Aan de oever van de Seine door Jennifer Robson
De draadloze stofzuiger vind ik ook super, wij hebben ook een Dyson. De robot stofzuiger staat hier nog op de wishlist. Onze buren hebben er 1 en zijn er heel tevreden mee.
Ha, wat een leuk en handig artikel! Die multicooker klinkt perfect. Inderdaad misschien niet per se nodig, maar wel een fijne luxe om zo sneller te kunnen koken, lijkt me. Ik zat toevallig laatst nog te kijken naar handige stofzuigeroplossingen. Omdat ik in mijn appartement geen trappen heb, is een draadloze stofzuiger op zich niet nodig voor mij. Maar ik zag laatst dat er speciale stofzuigers voor huisdieren bestaan waarmee je nog beter haren kunt opzuigen. Misschien moet ik daar maar eens naar kijken, want met de kleine Pippa erbij blijf ik stofzuigen, haha.
Auteur
Je zult nu inderdaad wel een stuk meer gaan stofzuigen met zo’n katje erbij 🙂 Toch is een snoerloze stofzuiger fijn, al heb je geen trappen! Zelfs in de kleine bovenwoning waar ik voorheen woonde moest ik toch altijd een keer van stopcontact wisselen om overal goed bij te kunnen. Ik weet zeker dat ik er daar ook erg blij mee was geweest. Je pakt hem ook veel makkelijker even voor wat kruimels onder de tafel of in de keuken (of haren en kattenbrokjes ;)) Er zijn inderdaad ook speciale Dysons (en vast ook andere merken) voor huisdieren maar daar heb ik zelf geen ervaring mee.
Ik ben erg blij met mijn fast one cup waterkoker<3 Kan zeker niet meer zonder!
Auteur
Dat klinkt ook echt ideaal!