
Ik kan bijna niet geloven dat we alweer 2 weken terug zijn van onze rondreis door West Amerika. Het was een reis om in te lijsten, daar gaan we nog héél lang van nagenieten! Veel mensen maken een variant van deze roadtrip en dat is niet voor niets. Je vindt in dit gedeelte van de VS ontzettend veel highlights relatief dicht bij elkaar. Steden als San Francisco en Las Vegas, zon zee en strand aan de kust van Californië en overweldigend mooie nationale parken. Het bezoeken van deze plaatsen alleen al is iets voor op je wishlist. Maar als je er eenmaal bent, zijn de mogelijkheden voor echt onvergetelijke ervaringen ook nog eens eindeloos. Ik heb heel wat vinkjes kunnen zetten op de bucketlist. In deze blog zet ik er 10 voor je op een rij!
Fietsen naar de Golden Gate Bridge
Wie de stijle straten van San Francisco kent denkt misschien niet meteen aan een fietstochtje, maar het is verrassend leuk om hier de fiets te pakken! Wij huurden een deelfiets (dit kun je doen met de Lyft app, een vergelijkbare dienst als Uber, maar ook gewoon met je creditcard zonder account) en fietsten vanaf de Pier bij Alcatraz naar de Golden Gate Bridge. Je rijdt dan over mooie fietspaden en door een verrassend groen gebied. Helaas was de brug zelf wel net in een flinke wolk gehuld (wat vrij veel voorkomt), waardoor we er niet overheen zijn gefietst. Maar toch was het een toffe ervaring.

View op San Francisco vanaf het fietspad nabij de Golden Gate Bridge. Links zie je de wolk al in de baai hangen.
Slapen in Yosemite National Park
De ultieme manier om Yosemite te beleven: slapen in het park. Het was geweldig om een paar dagen helemaal ondergedompeld te zijn in de natuur. En check ook het outdoorthema in de inrichting van onze condo. Zelfs de bedsprei was geheel in stijl. Geweldig toch?


Uitzicht op Half Dome (bijna 2.700 meter hoog) vanaf Glacier Point.
Naar de top van Half Dome hiken (of bijna ;))
Het is één van de iconische rotsen in Yosemite: Half Dome. En één van de meest uitdagende wandelingen die je kunt maken in het park gaat naar de top. Voor het laatste stukje heb je een permit nodig waarvoor een loting is en wij hadden geluk dat we er eentje kregen in de daily lottery (daar kun je je twee dagen van tevoren voor opgeven). Aan de linkerkant van het puntje dat je ziet op de foto, loopt het laatste stukje van de wandelroute omhoog. Ik heb de klim niet volledig afgemaakt; toen het echt stijl begon te worden, zat ik aan mijn hoogtevrees-limiet. Tot daar en niet verder. Maar ook dat was al fantastisch en elke stap waard!
Met 8 uur lopen was het ook nog eens veruit de meest pittige wandeltocht die ik ooit heb gemaakt. In totaal liepen we ruim 13km (one way!) en daarin stijg je 1.600 meter naar de top. De laatste 130 meter ga je door middel van kabels stijl omhoog (het stukje dat ik heb geskipt). Hoewel ik het topje en bijbehorende uitzicht net niet heb kunnen bewonderen, leverde het uitlopen van deze tocht wel een onwijs je bent zoveel sterker dan je denkt-gevoel op. En dat na een jaar waarin mijn conditie van heel ver moest komen. YES!

Cirque du Soleil zien in Las Vegas
Dit was voor mij eigenlijk geen bucketlist item meer, want 10 jaar geleden ben ik al een keer bij KA geweest in MGM Grand. Maar van Cirque du Soleil krijg ik geen genoeg en dit keer was het wel een heel bijzondere: de show ‘O’, in het Bellagio, die helemaal in het teken staat van water. Alleen al het over-the-top theater met een beweegbare vloer boven een gigantische watertank, waar de artiesten het ene moment in duiken en even later weer over het water heen lopen, is een ervaring op zich.

De grootste verzameling megahotels die er bestaat en struikelen over de limo’s: welkom in Vegas!
Hiken naar Angel’s Landing in Zion (of ook weer bijna :))
Deel 2 in de categorie ‘uitdagende hikes voor mensen met hoogtevrees’ en ook deze heb ik zelf niet helemaal afgemaakt, want het laatste stukje gaat over een richel met diepe afgronden aan weerszijden. Not my cup of tea… Maar je kunt de tocht ook maken tot aan Scout Lookout. Je kijkt daar ook al van 330 meter de canyon in. Ik ken vervelendere plekken 🙂

Het uitzicht vanaf Scoots Lookout, waar het spannendste laatste stukje van de beruchte Angels Landing hike begint
Een slot canyon bezoeken
Een zogenaamde ‘slot canyon’ is een smalle kloof met stijle wanden. In het zuidwesten van Amerika vind je heel veel canyons in allerlei vormen en maten, waaronder ook dit fenomeen. Antelope Canyon is een bekend voorbeeld (in Page, Arizona) maar je hebt ook tal van nog veel kleinere, onbekendere en daardoor veel avontuurlijkere varianten. Wij hebben de excursie naar Antelope Canyon gedaan, maar hebben ook een wandeltocht naar Zebra Slot Canyon gemaakt in de Grand Staircase Escalante (vlakbij Bryce Canyon). Met hoogte heb ik moeite, maar claustrofobisch ben ik niet, dus het klauteren en wurmen door de smalle doorgang durfde ik gelukkig wél. Zo’n gave ervaring!

Zebra Slot Canyon in Grand Staircase Escalante National Monument
Wandelen *in* de Grand Canyon
De Grand Canyon zien is indrukwekkend, maar wil je echt een idee krijgen van de hoogte dan moet je eigenlijk de canyon in. Er wordt afgeraden om op een dag naar de bodem te wandelen en weer terug. Vooral omdat die klim terug naar boven het tricky deel is (zeker in de hitte). Wij hebben de South Kaibab Trail gewandeld tot aan Skeleton Point. In 5km daal je 630 meter en dan is de canyon verdorie nog steeds hoog… de diepte van 1,5km is nauwelijks te bevatten!
De foto bovenaan de blog is genomen vanaf het eerste uitkijkpunt van deze wandelroute: Ooh Aah Point (mijn 12 punten gaan naar degene die deze naam heeft bedacht).
(Een stukje) over Route 66 rijden
Bij het echte Amerikaanse roadtripgevoel hoort ook een stukje Route 66! Als je vanaf de Grand Canyon terugrijdt richting Los Angeles, dan kun je bijvoorbeeld een omweg nemen tussen Seligman en Kingman of (zoals wij) iets verderop via Oatman. Je komt dan o.a. langs Cool Springs Station voor de nodige tacky toeristenfoto’s met het bekende Route 66 logo op de weg.

Pas op als je deze foto maakt, want even later duikt er een gekke Amerikaan op je af die je in allerlei poses op de foto zet 😉
Een Halloween Event bezoeken in Disneyland
Disneyland in Anaheim is het originele Disneyland waar het ooit allemaal mee begon. Als Disneymeisje én themeparkgek word ik hier sowieso al heel blij van, en dan was het in oktober ook nog eens Halloweentijd. Bucketlist dingetje voor mij: we gingen naar een speciale Halloween-avond in het Disney’s California Adventure park. Zo’n event is éxtra speciaal: er zijn speciale parades en shows, sommige attracties zijn zelfs aangepast, iedereen mag verkleden (en dat doen Amerikanen massaal!) dus je kijkt je ogen uit en je kunt zelfs ‘Trick or Treaten’ en gaat met een enorme lading snoep naar huis. Een bijkomend voordeel is dat de attracties niet zo druk zijn. Voor mij was dit bijna aan het eind van de roadtrip echt het kersje op de taart 🙂

Op de bank zitten uit Friends
Ben je in LA, dan hoort daar natuurlijk ook nog wat Hollywood-sfeer bij. Bij Warner Brothers kun je een Studio Tour doen waarbij je langs echte filmsets word rondgeleid en om het feestje compleet te maken ook nog op de bank uit Friends kunt zitten in het Central Perk decor. Ik ben toevallig nog bezig met een derde re-watch van de hele serie en het is toch wel heel grappig om dat decor dan eens in het echt te zien.
Wat staat er op jouw Amerika-lijstje?
Misschien heb je deze rondreis zelf ook gemaakt en is het een feest der herkenning… wat was jouw ultieme West Amerika bucketlist momentje? Of heb je nog andere dingen op de Amerika-wishlist staan?
Als het aan mij ligt, was het zeker niet mijn laatste bezoekje aan (het westen van) de VS. En deze blog zal sowieso niet de laatste zijn die ik schrijf over onze reis. To be continued!
PS: nu al meer lezen? Lees hier over de voorbereidingen van de roadtrip (deel 1 en deel 2).

Wat een gave foto’s zeg, ziet er allemaal zo tof uit!
Ik heb redelijk wat dingen hiervan kunnen afstrepen! wij liepen ook tot scouts look-out (en volgde daarna nog een stukje van de Westrim trail) en dat was zo mooi! Angel’s landing ging mij een stap te ver haha
Auteur
Wij hebben daarna inderdaad ook de Westrim trail nog een stukje doorgelopen. Vanaf daar heb je een prachtig uitzicht op Angels Landing en het is daar ook nog eens zo lekker rustig.
Prachtig! Zo’n reis staat zeker nog op mijn bucketlist. Ben regelmatig in het oosten geweest, maar dat is zooo anders dan zo’n reis. Wat een ervaring!
Johanne onlangs geplaatst…Meer dan ik ooit durfde dromen: een eeneiige tweeling
Auteur
Oost- en West-Amerika is inderdaad zo verschillend! Ik ben verknocht geraakt aan Californië maar zou aan de oostkant ook nog wel meer willen zien.
Wat een geweldige reis! Ik zou hier ook zo graag eens heen willen, vooral vanwege de natuur, ik wil heel naar naar the grand canyon en Yosemite park. Maar ook naar San Fransisco en Las Vegas, die plekken wil ik ook graag zien!
Auteur
Je kunt die bestemmingen heel goed combineren. Hopelijk komt het er nog eens van, ik kan het je van harte aanraden 🙂